Žijeme v nádherné době?

Vydáno 21.12.2016 7:02
Žijeme v nádherné době?

Žijeme v nádherné době, píše pan Horáček, kterého si jako textaře velmi vážím, v jednom ze svých textů.
A já si kladu otázku, v které době pan Horáček ten text psal?
Ano, dnešní době, je proti minulosti v mnoha ohledech vskutku nádherná. Svoboda slova, rovnoprávnost, sňatky homosexuálních párů, adopce dětí...To je opravdu super a mám z toho radost, ale...
Ale co rodina?
V jaké době to žijeme, že rodina co hledá bydlení, je na obtíž? Máte dítě? Bohužel, je nám líto. Teď nám to řekla jedna paní. Po hlasu staršího věku, nejspíš důchodkyně. A já si říkám, Ona nemá děti? A pokud ne, kdo by jí vydělával na důchod než něčí děti? Dobře, i ten důchod je finanční krize, ale pořád nějaký je.
JIstě, chápu, že majitel bytu, má strach o svůj majetek, do kterého investoval, ale neskládají se právě pro tyto případy někdy až přemrštěné kauce? Dvacet tisíc, třicet tisíc...K čemu?
Je přece logické, že pokud něco poškodím, je nutné, abych to opravila. To je přece i ve vlastním bytě, ne? NE?!
V jaké době to žijeme, že si mladá rodina nemá šanci ani sehnat kloudný pronájem, protože pokud už se náhodou podaří něco sehnat, je to drahé.
A pokud už není nájem drahý, skládají se již výše zmiňované kauce ve ve výši desítek tisíc...
Kde má rodina s dítětem našetřit na takovou kauci?
Pracuji od svých 19ti let. Což je asi desetiletí. Na Úřadu práce jsem byla evidovaná za celý svůj život maximálně 14 dní a co z toho mám? Co z toho mám?
7 100 Kč měsíčně jako rodičovský příspěvek ( slovo příspěvek je v tomto případě zvoleno velmi vhodně). Je to fér?
Můj manžel taky vydělává. Není to ani pod ani nad průměr. Je to částka, kterou ve statistikách o platu nenajdete. Tam se uvádí zhruba 30 tisíc? Kdo to má?
Platíme nájem. Platíme jídlo. Platíme plenky pro syna. Z čeho si máme našetřit na kauci, když nám po zaplacení zbyde tak akorát na šalinkartu? Dobře, teď přeháním, ale i tak.
Neberte to prosím jako nářek nějaké zoufalé matky. To rozhodně nejsem. I přes všechny tyto "existenční" problémy jsem velmi šťastná.
Ale v jaké době to žijeme, že si mladá rodina nemůže dovolit vzít hypotéku, aby měla vlastní byt/dům a "nevrážela do cizího", jak často slýchám.
Často taky slýchám: Neměla sis pořizovat dítě, když na to nemáš. Kdyby se tímto měl řídit každý, nejspíš brzy vymřeme...Mám kolem sebe momentálně víc mladých rodin, či párů, které jsou v očekávání a řeší dost podobnou situaci.
Vím, nepřivedli jsme dítě do nejlepší doby, ale kdy, když ne teď? Na co čekat? Už dávno mi není 20 let a já věděla, že je ta správná doba.
Náš syn má vše, co potřebuje. A hlavně má lásku. 
Vím, láska nejsou peníze a mám pocit, že v dnešní době nikoho nějaká láska ani nezajímá.
V jaké době to žijeme? Láska je na obtíž, nemá možnost se rozvíjet. Většina se honí za penězi a kariérou a láska jde bokem. Jenom láska k penězům zůstává.
Když si po sobě tenhle článek čtu, vlastně nevím proč ho píšu. Vyměnila bych lásku, kterou dávám své rodině a kterou mi oni oplácí za byt 2kk v hodnotě 4,5 mega?
NE! Nikdy. Protože, když už nebudu mít peníze, budu se mačkat někde v garsonce, která není moje, za nehorázný prachy, vždycky budu mít koho milovat.
Moje myšlenka je asi přehnaně romantická, ale co člověku zbývá než romantika, láska a sny?
Jsem vlastně strašně šťastná žena a jsem na to pyšná. Takže, žijeme v nádherné době?
Žijeme v době, kde peníze mají větší hodnotu, než pomoc. Kde práce a kariéra mají přednost před láskou.
Já se ale hrdě hlásím k tomu, že jsem vyjímkou. Nevím, jestli žiji v nádherné době, ale žiji si ve své bublině, kde láska je vším, a že když má člověk srdce na správném místě, dokáže všechno.
Zkuste to taky...

 

Diskuze k článku

Prozatím nebyl přidán žádný příspěvek.
Nový příspěvek
[b]tučně (klikni)[/b]
odkazy se tvoří automaticky
Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je dvacet|minus|jedna?
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz
obraz obraz obraz obraz obraz
Vytvořil Ondřej Vašíček

Facebook | Email | +420 733 665 684 | RSS